Ulica Jozefa Kronera

Hercova dcéra je súčasne presvedčená, že ulica je umiestnená na správnom mieste, lebo v bezprostrednej blízkosti sa nachádza Trhovisko Žilinská, kam chodil jej otec rád.

Jozefa Kronera
Zobraziť na mape

Pri otvorení ulice v roku 2005 Zuzana Kronerová na otázku novinárov, či jej nevadí, že po otcovi pomenovali takú krátku, slepú a nenápadnú ulicu, výstižne odpovedala: „Symbolizuje to, že otec bol často predstaviteľom malého slovenského človeka, ktorý dokáže prežívať veľké osudy. A zároveň v mnohých filmoch vytvoril malé až epizódne úlohy, ale súčasne pre príbeh či ideu filmu podstatné a nezabudnuteľné roly. Preto na dĺžke ulice určite nezáleží.“ Hercova dcéra je súčasne presvedčená, že ulica je umiestnená na správnom mieste, lebo v bezprostrednej blízkosti sa nachádza Trhovisko Žilinská, kam chodil jej otec rád nakupovať a poznal sa s mnohými predajcami, s ktorými dokázal umne zjednávať cenu ovocia a zeleniny.

Na ulici sa nachádzajú aj potraviny Krónerka. Tie však do názvu prevzali chybný prepis hercovho mena, ku ktorému dochádzalo už za jeho života. Vo filmových a televíznych titulkoch, bulletinoch, článkoch a iných dokumentoch uvádzali meno herca, ale i jeho manželky a dcéry nesprávne s ó.