Divadelný klub

Oproti diváckemu vchodu do Divadla Pavla Országha Hviezdoslava dlhé roky fungoval Divadelný klub Slovenského národného divadla.

Laurinská 17
Zobraziť na mape

Oproti diváckemu vchodu do Divadla Pavla Országha Hviezdoslava dlhé roky fungoval Divadelný klub Slovenského národného divadla. Nachádzal sa na prvom poschodí budovy (dnes priestor reštaurácie Soho) s výhľadom na vitrážové okná na priečelí DPOH.

Klub nebol prístupný len členom SND, ale i širšej kultúrnej verejnosti z ostatných divadiel či iných umeleckých odvetví. Majoritnú časť zákazníkov však tvoril umelecký ansámbel činohry SND. Najmä herci, ktorí tu trávili čas medzi skúškami v divadle či čakaním na natáčanie v neďalekom televíznom štúdiu, sídliacom v bývalej Mestskej tržnici, alebo si sem chodievali posedieť po predstaveniach a, samozrejme, aj po premiérach.

Klub sa stal neoficiálnou umeleckou mekkou, do ktorej neodmysliteľne patril i Jozef Kroner. Priestor bol svedkom mnohých vášnivých debát, umeleckých diskusií, priateľských schôdzok či osláv. Fungoval až do prvých porevolučných rokov.