Bistro na Palisádach

Od roku 1972 manželia Kronerovci s dcérou Zuzanou bývali na Moyzesovej ulici č. 1 a Jozef Kroner si rýchlo obľúbil neďaleké bistro na dnešných Palisádach.

Palisády 34
Zobraziť na mape

Od roku 1972 manželia Kronerovci s dcérou Zuzanou bývali na Moyzesovej ulici č. 1 a Jozef Kroner si rýchlo obľúbil neďaleké bistro na dnešných Palisádach, oproti niekdajšej budove evanjelického lýcea (neskôr tu sídlila škola umeleckého priemyslu), kam si pravidelne chodieval posedieť a oddýchnuť.

V podniku sa pravidelne stretával aj s mnohými kolegami z umeleckého prostredia, napríklad s fotografom Karolom Kállayom, ale najmä so susedom z totožnej štvrte, akademickým sochárom a nositeľom rovnakého titulu ako Jozef Kroner, národným umelcom Tiborom Bártfayom, autorom emblematickej Fontány mieru na neďalekom Hodžovom námestí. Práve cez toto námestie pravidelne chodieval aj Jozef Kroner. Bola to totiž najjednoduchšia cesta z domu alebo obľúbeného bistra do Divadla Pavla Országha Hviezdoslava či televíznych štúdií, sídliacich v budove Starej tržnice.