Divadelné štúdio Vysokej školy múzických umení

Viacúčelová eklektická budova Reduty z rokov 1913 – 1919, nachádzajúca sa na križovatke Námestia Eugena Suchoňa, Mostovej a Medenej ulice, stojí na mieste, na ktorom bola pôvodne sýpka ešte z čias Márie Térezie. V roku 1916 na prvom poschodí novostavby  otvorili Malú sálu, ktorá sa v roku 1954 stala súčasťou Divadelného štúdia Vysokej školy múzických umení.

Námestie Eugena Suchoňa 1
Zobraziť na mape

Viacúčelová eklektická budova Reduty z rokov 1913 – 1919, nachádzajúca sa na križovatke Námestia Eugena Suchoňa, Mostovej a Medenej ulice, stojí na mieste, na ktorom bola pôvodne sýpka ešte z čias Márie Térezie. V roku 1916 na prvom poschodí novostavby otvorili Malú sálu, ktorá sa v roku 1954 stala súčasťou Divadelného štúdia Vysokej školy múzických umení.

V priestoroch Reduty sa kedysi odohrávali chýrne plesy VŠMU, ale na javisku Malej sály najmä predstavenia školských inscenácií – nepretržite až do roku 2005, keď musela škola priestory Reduty opustiť. Otváracím predstavením bola absolventská inscenácia hry Jána Chalupku Všetko naopak, poslednou premiérou inscenácia hry poľského dramatika Stanisława Ignacyho Witkiewicza Blázon a mníška alebo Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

V rokoch 2007 – 2010 Divadelná fakulta VŠMU využívala priestory Malej scény na Dostojevského rade č. 7, kým nesprevádzkovala vlastné divadlo s názvom Lab v novej budove fakulty na Svoradovej ulici č. 4.